Nasza parafia w czasie epidemii

  1. Arcybiskup Metropolita Poznański wydał „Dekret w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii” według którego od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę liturgiczną, w pierwszej kolejności osoby, które zamówiły intencje mszalną! To ograniczenie obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej.
  2. W tym roku nie będzie spowiedzi wielkopostnej z udziałem zaproszonych księży z dekanatu. Jednak wszystkim Parafianom pragniemy umożliwić przystąpienie do sakramentu pojednania. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie od poniedziałku do soboty – pół godziny przed Mszą św. Można też umówić się na indywidualną spowiedź np. telefonicznie. Prosimy, by spowiedzi nie odkładać w czasie, ale już teraz przystąpić do tego sakramentu. Przypominamy, że spowiedź odbywa się w zakrystii.
  3. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego odwołujemy odwiedzimy chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca. Zgodnie ze wskazaniami Księdza Arcybiskupa, odwiedzimy tylko tych chorych, którzy znajdują się w poważnym stanie i o to wyraźnie poproszą. Prosimy, by takie osoby zgłaszać osobiście lub telefonicznie.