IV Wystawa Dalii i Kwiatów Lata: Magiczna Podróż przez Świat Kolorów

W dniu 15 sierpnia 2023, w Domu Parafialnym Arka miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które wzbudziło zachwyt i podziw wśród miłośników piękna kwiatów i sztuki florystycznej. IV Wystawa Dalii i Kwiatów Lata, połączenie dwóch wyjątkowych elementów, stanowiło niezapomnianą podróż przez świat barw, kształtów i zapachów.

Centralnym punktem wystawy były niezwykłe dalie ogrodowe, naukowo znane jako Dahlia x cultorum. Kwiaty te, pochodzą z krzyżówek różnych gatunków dalii, przyciągają uwagę swoją różnorodnością form, wielobarwnością i elegancją. Każda dalia jest jak małe dzieło sztuki, które zachwyca nas różnorodnością kształtów płatków – od delikatnych, po bujne i pełne. Dalie ogrodowe, które były prezentowane na wystawie, to pasja Ludmiły, naszej parafianki, która hoduje niezliczone odmiany tych pięknych kwiatów, o różnych barwach, formach. Każda z dalii ma swoją unikalną urodę i charakter.

Wraz z daliami, na wystawie gościły również kwiaty lata – pełne kolorów i zapachów, które są nieodzownym elementem letniego krajobrazu. Słoneczniki, floksy, dziewanna, także wiele innych gatunków kwiatów, stanowiły swoisty hołd dla pory roku – lata, które jest symbolem radości, obfitości i życia. Kwiaty lata były przepięknych, barwnych w kompozycjach, stworzonych przez Ludmiłę, Magdalenę i Joannę. Aranżacje kwiatowe dawały uczestnikom wystawy wrażenie letniego ogrodu w pełnej krasie.