Bierzmowanie

Troska o przygotowanie do sakramentu bierzmowania należy do wspólnoty parafialnej, zwłaszcza do rodziców, którzy przez przykład życia i posłuszeństwo Bożemu prawu wprowadzają kandydatów w atmosferę dojrzałej wiary. Aby kandydat do bierzmowania był świadom obowiązków wynikających z bierzmowania, sakrament ten winien udziela się młodzieży uczęszczającej do trzeciej klasy gimnazjum.

Przygotowanie do bierzmowania winno odbywać się w parafii zamieszkania kandydata i trwać dwa lata. Parafia zamieszkania jest właściwym miejscem udzielania sakramentu bierzmowania. W sytuacjach wyjątkowych może się odbyć poza parafią, jednak zawsze za wiedzą i zgodą księdza proboszcza parafii zamieszkania.

Kandydaci obowiązkowo uczestniczą w spotkaniach (terminy podawane w ogłoszeniach parafialnych), jak również w mszach w I piątek miesiąca o godz. 18.00, we wszystkich nabożeństwach Gorzkich Żali, w 4. nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w min. 15. nabożeństwach różańcowych w październiku, jak również w min. 15. nabożeństwach majowych. Przystępują także do comiesięcznej spowiedzi świętej.

TERMINY SPOTKAŃ:

 • WRZESIEŃ 2020 r.
  klasa VIII – 15.09.2020 r. godz.  18.30 (Dom Parafialny)
  klasy ponadpodstawowe (klasa VIII 2019/2020) – 22.09.2020 r. godz. 18.30 (Dom Parafialny)
  klasa VII – Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami składają do końca września deklarację rozpoczęcia przygotowania do tego sakramentu, wrzucając je do skarbony pod chórem.
 • PAŹDZIERNIK
  – Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII we wtorek 13.10 o godz. 18.30 w Domu parafialnym.

 • LISTOPAD – WSZYSCY KANDYDACI PRZYSTĘPUJĄ DO COMIESIĘCZNEJ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ – W NASZYM KOŚCIELE – W TYGODNIU PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

 • ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ W RAMACH MIESIĘCZNEGO SPOTKANIA PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z NASTĘPUJĄCYM MATERIAŁEM:
  klasa VII – Obejrzyj poniższe filmiki mówiące o modlitwie…