Ogłoszenia parafialne

                                                 

          26.NIEDZIELA ZWYKŁA (27.09.2020)

 1. Dzisiaj tj. w niedzielę 27 września:                                                                                                       a/ Odpust ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi ks. dr Jerzy Stranz, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Składam serdeczne podziękowanie pani Małgorzacie Ostrowskiej za piękny wystrój naszego kościoła; dziękuję paniom z Apostolatu Maryjnego za wymianę obrusów ołtarzowych w naszym kościele.                                                   b/ Dzień Migrantów i Uchodźców. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos
 2. We wtorek tj. 29 września:                                                                                                       a/ Różaniec w intencji dobrego przygotowania naszej parafii na Nawiedzenie Maryi w Ikonie Jasnogórskiej o godz. 18.30.              b/ ks. Jarosław zaprasza na spotkanie Formacyjnej Grupy Dorosłych, w formie kręgu biblijnego, o godz. 19.30 w Domu parafialnym.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. Od czwartku tj. 1 października wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty i niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.                      Dzieci w szczególny sposób zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 17.15.
 6. W czwartek zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich na spotkanie w sprawie organizacji Nawiedzenia naszej parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkanie odbędzie się w Arce o godz. 19.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca:                                                                                                     a/ Ks. Proboszcz i ks. Jarosław odwiedzą chorych – od godz. 8.30.
 8. b/ Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Komunia św. o godz. 16.30. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz.17.15.                                                                                                     c/ Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i klas ponadpodstawowych wraz z rodzicami gromadzą się na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 1. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 7.30, Msza św. o godz. 8.00, a po niej konferencja.
 2. Odpust ku czci św. Siostry Faustyny odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 4 października.  O godzinie 11.45 rozpocznie się procesja z Sanktuarium św. Faustyny do ołtarza polowego nad Małym Jeziorem Kierskim. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Szymona Stułkowskiego o godz. 12.00 . Uroczystości odpustowe poprzedzi Triduum w Sanktuarium św. Faustyny: w czwartek, piątek i sobotę – Msza św. z nauką o godz. 18.00.
 3. W następną niedzielę poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00.
 4.  Zapraszamy na III Parafialne Grzybobranie w lasach Puszczy Noteckiej w sobotę 17.10 (sobota). Tradycyjnie proponujemy wspólny transport. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Jarosława.
 1. Polecamy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, który znajduje się na skarbonie, w tylnej części kościoła (cena 6 zł.).
 2. W minionym tygodniu zmarli: śp. siostra Cherubina ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu, śp Krystian Daczyński, mieszkał na ul. Sanatoryjnej i Jerzy Jarmuszkiewicz, mieszkał na ul. Kierskiej (pogrzeb w czwartek o godz. 12.00).  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu …
 3. Przypominamy, że podczas Mszy Świętej i wszystkich innych nabożeństw, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Maseczki zdejmujemy jedynie na moment przyjęcia Komunii świętej.

                                                                           Ks. proboszcz Marian Antoniewicz